Zapraszamy na ósme spotkanie Lublin IT, które odbędzie się 27.06.2019 w Klubie Radość.

Harmonogram

  • 17:30 – rozpoczęcie rejestracji
  • 18:05 – rozpoczęcie wydarzenia
  • 18:15 – Krzysztof Karski – „Ruby on Rails 102: diving below ActiveRecord”
  • 18:55 – Arkadiusz Gąsior – „Serverless data warehousing with GCP”
  • 19:45 – krótka przerwa
  • 20:05 – Patryk Omiotek – „Amazon DynamoDB 101”

Rejestracja

Spotkanie jest darmowe, ale obowiązuje rejestracja: https://lublin-it-8.evenea.pl/

Prelegenci

KRZYSZTOF KARSKI

Developer Ruby w firmie Codete. Od urodzenia mieszkaniec Lublina. Absolwent Wydziału Filozofii i Socjologii na UMCS. Programowaniem zawodowo zajmuje się od prawie 6 lat, z czego 3 lata jako programista PHP i ponad 2 lata jako programista Ruby. Brał udział w tworzeniu wielu projektów dla klientów z całego świata. Fan programowania back-endu w aplikacjach sieciowych. W wolnym czasie zajmuje się odkrywaniem nowych technologii i szeroko pojętą fantastyką.

Opis prezentacji:
Prezentacja poświęcona jest budowaniu zapytań do bazy danych przy użyciu platformy Ruby on Rails. Przeznaczona zarówno dla doświadczonych programistów Ruby on Rails jak i osób, które dopiero zaczynają lub chciałyby zacząć przygodę z tym środowiskiem. Coś ciekawego wyniosą z niej zapewne również osoby zajmujące się programowaniem w innych językach aplikacji, w których wymagany jest dostęp do bazy danych. Aby w pełni skorzystać z prezentacji wymagana jest podstawowa znajomość relacyjnych baz danych oraz SQL.
W trakcie prezentacji przedstawiony zostanie przykład implementacji przybliżonego porównania ciągu znaków (fuzzy search) na wielu tabelach jednocześnie, bez potrzeby ręcznego pisania zapytań SQL. Rozwiązanie bardzo przydatne przy przeszukiwaniu różnych zbiorów danych, gdzie chcemy odfiltrować wyniki.
Oprócz implementacji samej metody takiego wyszukiwania przedstawione zostaną przykłady użycia oraz sytuacje, gdzie tego typu rozwiązania pomagają przy tworzeniu aplikacji sieciowych.

ARKADIUSZ GĄSIOR

Absolwent Wydziału MFI UMCS z wieloletnim stażem tworzenia rozwiązań w obszarze zarządzania danymi. Zdobywał doświadczenie w projektowaniu oraz implementacji rozwiązań dla startupów oraz korporacji w kraju i za granicą. Tworzył rozwiązania dla firm z branży reklamowej, finansowej oraz motoryzacyjnej. Od 4 lat zaangażowany w projekty związane z Google Cloud Platform.

Opis prezentacji:
Prezentacja ma na celu zapoznanie uczestników z ekosystemem Google Cloud Platform w zakresie tworzenia hurtowni danych, dostępnych narzędzi przetwarzania ETL oraz Artificial Intelligence. Materiał obejmie zagadnienia z zakresu wydajności i skalowalności rozwiązań oraz tworzenia zaawansowanych systemów bez angażowania twórcy w procesy zarządzania infrastrukturą fizyczną.

PATRYK OMIOTEK

Patryka możecie kojarzyć ze spotkań Lublin IT, które współorganizuje. Na codzień jest programistą JavaScript i Pyton w Intive, gdzie implementuje rozwiązania dla globalnych marek oraz startupów z Silicon Valley.

Opis prezentacji:

Powiem kiedy warto korzystać, a kiedy raczej dać sobie spokój z DynamoDB na podstawie case mojego chałupniczego projektu do monitorowania internetu.