Zapraszamy na szóste spotkanie Lublin IT, które odbędzie się 05.12.2018 w Auli Informatyki Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS (zobacz na mapie).

Harmonogram

  • 17:30 – rozpoczęcie rejestracji
  • 18:05 – rozpoczęcie wydarzenia
  • 18:15 – Marek Dziewit (intive) – „Ruby 101”
  • 18:55 – Karol Przystalski (Codete) – „NLP dla chatbotów” (Python)
  • 19:35 – krótka przerwa
  • 19:55 – Serhii Lebedyn (Tour Radar) – „Laravel Queues are awesome” (PHP)
  • 20:35 – czas na rozmowy po prezentacjach, pytania i wspólne wyjście na piwo! 🙂

Rejestracja

Spotkanie jest darmowe, ale obowiązuje rejestracja: https://lublin-it-6.evenea.pl/

Prelegenci

Marek Dziewit – Senior Software Engineer @ Intive. Fullstack web developer, z zamiłowania trochę DevOps. Skupia się głównie na Ruby/RoR i Reactjs.

Opis prezentacji:
Po co mi Ruby? W trakcie prezentacji odpowiem na to pytanie, opowiem o podstawach Rubiego oraz pokażę w jakich produktach jest lub był używany. porozmawiamy też o rzeczach, które w tym języku są unikalne i dziwne.


Karol Przystalski – Założyciel Codete, jego rola polega na wsparciu zespołu i mentoringu. Otrzymał tytuł Doktora Nauk Technicznych w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, jest adiunktem na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W Codete stworzył dział badawczy pracujący nad zastosowaniem metod uczenia maszynowego oraz rozwiązań big data, w szczególności w obszarze rozpoznawania obrazów oraz HDP.

Twitter: @kprzystalski
LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/karolprzystalski/

Opis prezentacji:
Jak zbudować inteligentnego chatbota? Jakich narzędzi powinniśmy używać programując chatboty? Podczas prezentacji odpowiem na te oraz inne nurtujące pytania dotyczące botów. Omówione zostaną dostępne narzędzia NLP oraz metody, które używane są w programowaniu chatbotów. Prezentacja będzie oparta o live demo praktycznego użycia metod NLP. Wyjaśnię także metody Machine Learningu powszechnie używane w chatbotach oraz udzielę wskazówek co warto robić, a czego powinniśmy unikać przy budowaniu chatbotów. Prezentacja oparta jest na własnych doświadczeniach pracy z chatbotami.


Serhii Lebedyn – Backend developer, który w wieku 16-tu lat zaczął bawić się w programistę. Pierwszym językiem był JavaScript, potem PHP w którym programuje zawodowo do dziś. Rozwija platformę turystyczną, która zawiera 13000 wycieczek po całym świecie, przetwarza ponad 3500 rezerwacji miesięcznie i uzyskała zaufanie inwestorów z Silicon Valley.

Opis prezentacji:
Satysfakcja użytkownika jest bardzo ważna. Jednym z czynników, który na nią działa to szybkość działania serwisu internetowego. W swojej prezentacji opowiem o tym jak przyspieszyć backend za pomocą „kolejek” w PHP-owym frameworku Laravel i wyjaśnię dlaczego to naprawdę dobrze działa.

Miejsce spotkania

Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS, Aula Informatyki (zobacz na mapie)

Partnerzy

Dziękujemy Partnerom wydarzenia: intive oraz TourRadar 🙂

Wspólpraca

Jeśli chcesz wystąpić z prelekcją lub chcesz zostać Partnerem wydarzenia, napisz na adres: kontakt@lublinit.com

Relacja z wydarzenia