Zapraszamy na czwarte spotkanie Lublin IT, które odbędzie się 17.04.2018 w Auli Informatyki Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS (zobacz na mapie).

Harmonogram

  • 17:30 – rozpoczęcie rejestracji
  • 18:00 – Maciej Sikora – Do you need to be always DRY?
  • 18:50 – Miłosz Bednarzak – Data Science-Fiction
  • 19:30 – krótka przerwa
  • 19:40 – Marcin Miszczyk – OOP without objects
  • 20:30 – Andreas Gnyp – Advanced feature-based workflow with Git
  • 21:00 – czas na rozmowy po prezentacjach, pytania i wspólne wyjście na integrację! 🙂

Prelegenci

Maciej Sikora – Programista, pasjonat, człowiek pełen pomysłów (niezrealizowanych). Pomiędzy programowaniem w pracy i w domu stara się znaleźć czas dla syna i żony. Lubi poniedziałki.

Opis prezentacji:

Presentation will cover subject of „don’t repeat yourself” principle. The code reuse, the good and bad approach to it. How to reuse and not harm yourself, how to decide when something can be reused and not.


Miłosz Bednarzak – Współpracuje z firmą bethink z Poznania jako Data Scientist. Fan ogólnie pojętej sztucznej inteligencji. W międzyczasie student 5 roku Kognitywistyki na UMCSie. Pomimo tego że nie pochodzi ze środowiska technicznego ani związanego z IT udało mu się samodzielnie nauczyć machine learningu i data science oraz znaleźć dobra pracę w ciekawym projekcie.

Opis prezentacji:

Data Science, Machine Learning, Deep Learning – te hasła pojawiają się ostatnimi czasy dość często w wielu miejscach. Co kryje się za tymi egzotycznie brzmiącymi nazwami? Dlaczego jest teraz na to taki hype? Dlaczego tak wielu w kółko mówi o tym, że jest to przyszłość nie tylko branży IT, ale i wszystkich obszarów naszego życia? Dlaczego oni tyle zarabiają? Czy ja też tak mogę? Jeżeli którekolwiek z tych pytań pojawiło się kiedyś w Twojej głowie, to postaram się na nie odpowiedzieć. Prezentacja będzie o tym czym jest Data Science, jak zostać Data Scientist i na czym to polega. Odpowiem na te pytanie opierając się na praktycznym przykładzie wykorzystania deep learningu.


Michał Miszczyk -Software craftsman at the journey to distributed systems expert

Opis prezentacji:

Stories from land of Object Oriented programming without objects, classes and inheritance, where no one cries if his children dies.

 

 

 


Andreas Gnyp – Technical Director at SinnerSchrader in Munich, Germany.

I studied Mathematics at TUM and started my career as professional software developer in 2010.
I’d consider myself a “full-stack” developer, very keen on clean code, agile methods and communication, which also means UX and interdisciplinary work.
At SinnerSchrader I work as a software architect, technical project leader, development coach (disciplinary) and occasionally still write some lines of code.
In my spare time I’m a musician, love to cook, play badminton and sometimes invite to an „outside” planetarium show.

Opis prezentacji:

Git is a fine tool. But if you’ve ever experienced difficulties with a rollback, making sense of a blame, following history through the ‚subway network plan’, collaborating with your colleagues, keeping up with master and avoiding ‚big bang commits’, this talk might be interesting for you. Also, it could change your way of developing software, altogether.

 

Partnerzy

Dziękujemy Partnerom wydarzenia, czyli firmom: eLeader, Finanteq, intive oraz SinnerSchrader

 

Miejsce spotkania

Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki UMCS, Aula Informatyki (zobacz na mapie)

Bonusy

Na wydarzeniu mamy dla Was do rozdania:

  • 2 wejściówki na międynarodową konferencję infoShare w Gdańsku (22-23.05.2018r)
  • wejściówki na sqasha
  • i dużo pozytywnej energi! 🙂

Współpraca

Jeśli chcesz wystąpić z prelekcją lub chcesz zostać Partnerem wydarzenia, napisz na adres: kontakt@lublinit.com

Relacja z wydarzenia

Zdjęcia wykanane przez Łukasz Abramczuk

 

X