Zapraszamy na trzecie spotkanie Lublin IT, które odbędzie się 14.02.2018 w Caffe Trybunalska.

Harmonogram

  • 17:30 – rozpoczęcie rejestracji
  • 18:00 – Konrad Miciuła – Knime jako darmowa platforma analityczna, integrująca rozwiązania i technologie informatyczne
  • 18:50 – Przemek Lewandowski – Przyjazny i skuteczny code review
  • 19:30 – krótka przerwa
  • 19:40 – Kamil Tustanowski – Unit Testing. A true story

Prelegenci

Konrad Miciuła – Analityk, ETL Developer, szkoleniowiec. Pasjonat nowoczesnych technologii oraz oprogramowania Open Source. Posiadający 15-letnie doświadczenie w dziedzinie informatyki. Prowadzący szkolenia z przetwarzania, analizy i audytu danych. Posiadający doświadczenie w administracji systemami, bazami danych, programowaniu, informatyce śledczej. Zawodowo szukający coraz lepszych, prostszych i bardziej optymalnych rozwiązań. Z pasją wykorzystujący rozwiązania Open Source.

Opis prezentacji:

Knime jest bardzo ciekawym, ciągle rozwijającym się rozwiązaniem w zakresie przetwarzania i analizy danych. Wspiera szereg nowych technologii. Praca w KNIME odbywa się w środowisku graficznym. Wykorzystuje się gotowe komponenty bloków funkcjonalnych. Tworzone procesy, zwane przepływami, umożliwiają automatyzację i powtarzalność procesów tworząc udokumentowany produkt inżynierski. Wspiera technologie: big data, data mining, text mining, web mining, ETL, wizualizację danych, sieci społecznościowe i wiele innych. Jako platforma posiada możliwość zwiększania funkcjonalności poprzez instalację dodatkowych rozszerzeń. Integruje takie rozwiązania jak: Python, Java, R, Weka.


Przemek Lewandowski – Współzałożyciel firmy sunscrapers, która zajmuje się projektowaniem i budowaniem aplikacji webowych i mobilnych, dając swoim klientom miłość, jakość i wsparcie. Przemek odpowiada za technologiczną stronę całej firmy oraz jej ciągły rozwój. Wybiera odpowiednie technologie, dobiera zasoby oraz stoi na straży jakości projektów. Wierząc w ważną rolę społeczności w świecie technologii Przemek współorganizuje PyWaw.

Opis prezentacji:

Wzajemna analiza kodu w procesie wytwarzania oprogramowania zdobywa co raz większą popularność i uznanie. W swojej prezentacji podzielę się naszym doświadczeniem w Sunscrapers w jaki sposób przeprowadzać efektywny code review tak aby oszczędzać czas naszych kolegów z zespołu. Zwrócę również uwagę dlaczego warto zadbać o pozytywny wydźwięk naszych komentarzy do kodu.


Kamil Tustanowski – Swoje pierwsze mobilne szlify zdobywał na Androidzie ale gdy nadarzyła się okazja przeszedł do obozu nadgryzionego jabłka i pozostał w nim do dziś. Przez dwa lata pracował w warszawskim oddziale PayU gdzie współtworzył SDK płatnościowe, które wykorzystuje m. in. aplikacja Allegro. Obecnie współtworzy mobilną platformę VOD dla znanej amerykańskiej korporacji mediowej.

Opis prezentacji:

Testy jednostkowe. Nie wiesz co to jest? Coś słyszałeś ale nie miałeś czasu zgłębić tematu? Chciałbyś zacząć ale nie wiesz jak lub myślisz, że w twoim projekcie to niemożliwe? Pracujesz z testami i czujesz, że ciążą Ci zamiast pomagać? Zapraszam na podróż po typowych, codziennych problemach i sposobach radzenia sobie z nimi z wykorzystaniem testów.

Partnerzy

Dziękujemy Partnerom wydarzenia, czyli firmom: Codete, Sunscrapers oraz intive

Współpraca

Jeśli chcesz wystąpić z prelekcją lub chcesz zostać Partnerem wydarzenia, napisz na adres: kontakt@lublinit.com

 

Fotorelacja z wydarzenia

Zdjęcia wykanane przez Łukasz Abramczuk